Lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe

Więcej o profilach aluminiowych.

Aluminium to jeden z najchętniej stosowanych w architekturze materiałów. Do jego atutów zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, która sprawia, że wykonywane z niego części nie są dużym obciążeniem – zaś to umożliwia wykonanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest zbyt wytrzymałe, z tego względu w architekturze raz pozostałych gałęziach przemysłu wykorzystuje się najczęściej jego mieszanki, które cechują się sporą wytrzymałością przy wspomnianej niedużej wadze. W budownictwie najchętniej stosowanymi elementami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak dokładnie się je stosuje?

Najczęstsze przykłady użycia profili aluminiowych

Profile aluminiowe to idealny materiał do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi mobilne estrady, wiaty handlowe i imprezowe, a także stoiska wystawiennicze. Na zainteresowanie nimi w szczególnym stopniu rzutuje ich lekkość oraz solidność, lecz także prostota projektowania konstrukcji i to, iż bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody takie jak malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być malowane farbą o wybranym kolorze na długi czas, bo naniesiona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy poza tym wykorzystuje się profile aluminiowe?

Oprócz scen przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych branżach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego, urządzeń oraz pojazdów. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy wznoszeniu oszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie płotów oraz poręczy, a poza tym w transporcie drogowym. Należy także nadmienić, że profile aluminiowe są często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt RTV i AGD.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]