Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Sprawdź, gdzie nabyć podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]