Solidne i ładne okna drewniane

Okna drewniane producent. Zdobądź więcej wiadomości

Okna drewniane przez lata były najczęściej wybieranym rodzajem okien. Następnie były zastąpione przez modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale dziś znów zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze wykonane oraz zadbane okna drewniane mogą wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich zakup pochłonie podobną kwotę. Poza tym w poszczególnych przypadkach ich wykorzystanie będzie niezbędne – czasem po prostu nie sposób postawić na jeden z bardziej nowoczesnych typów. Kiedy więc powinniśmy je wybrać? Z czego są wykonywane?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wybranych rodzajów drewna. Obecnie zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę i promienie UV, producenci okien nierzadko sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są trochę droższe, lecz należy zaznaczyć, iż potrzebują mniej intensywnych napraw i lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich zaletą jest też fakt, że często wyglądają korzystniej niż te wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również stosowane w czasie remontów zabytkowych budynków. Wykorzystanie innych materiałów może wszak prowadzić do problemów w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi nawet dotkliwymi grzywnami.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]