Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Dalsze informacje o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy praktycznie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje również ogród lub halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego typu dodatków jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]