Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować też wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, warto rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o komforcie, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]