Zalety okien skrzynkowych

okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Często spotkać je można w starych kamienicach, wiejskich chałupach oraz pałacach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, gdyż użycie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolator, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i niegdyś były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – na przykład domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, powinny być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę czy dąb, lecz od niedawna ich producenci stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti okazują się wszak o wiele bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, powietrza oraz ekstremalnych upałów.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]