Czemu warto postawić na leasing?

Leasing bez wątpienia jest wymieniany jako jeden z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców narzędzi finansowych. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż jego duże zalety powodują, że leasing bywa świetnym sposobem pozwalającym na ograniczenie kosztów wiążących się z prowadzeniem firmy. Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż w naszym kraju ratę leasingu interpretuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak korzystny rzutuje także to, iż pozwala on na uzyskanie niezbędnych do działalności firmy aktywów bez konieczności ich nabycia. Na jakich zasadach dokładnie jednak opiera się leasing? O czym nie powinniśmy zapominać decydując się na taką metodę finansowania?

Zasady leasingu

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, gdzie oznacza wynajem. W państwach anglosaskich przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, ale w Polsce są to określenia różne. Leasing oznacza udostępnienie przez leasingodawcę danego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu najczęściej bywają samochody, które zasilają flotę firmy, maszyny potrzebne do działania firmy albo wyposażenie biura. Po wygaśnięciu umowy udostępnione dobra zostają oddane leasingodawcy, który najczęściej zbywa je w niskiej cenie.

Korzystny leasing – jak go znaleźć?

W ostatnim czasie w naszym kraju pojawiło się sporo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, iż trudno wybrać w tej grupie tę najkorzystniejszą – niezbędne do tego są właściwe kwalifikacje. Z uwagi na to, że nie każdy właściciel firmy takie posiada, wybierając leasing, najlepiej postąpimy zasięgając porady fachowca. Przed znalezieniem oferty warto zatem udać się do doradcy kredytowego, który powie, jak wyszukać ofertę odpowiednią dla naszych potrzeb i zagwarantuje, iż leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym wyjściem.