Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Zajrzyj na https://www.kantor.pl i zakończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w banku albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor internetowy – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo prosta jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zwykle z zeszłej doby. Następnym i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe proponują również kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w określonym przez klienta dniu.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort i znaczną swobodę w dysponowaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]