Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, ratalny oraz mieszkaniowy. Na skutek konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale także parabanki, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.