Złoto inwestycyjne – sprzedaż złota w sztabkach i monetach

Dowiedz się, gdzie zamówić gram złota.

Polacy często myślą o przyszłości i o przygotowaniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Dlatego przeważnie zabiegają o to, by systematycznie odkładać wolne środki finansowe na lokacie lub po prostu na koncie w banku. Od jakiegoś czasu jednak ten sposób jest coraz mniej korzystny – niskie oprocentowanie lokat i stała inflacja powodują, iż oszczędności nie przynoszą profitu, a nawet z miesiąca na miesiąc tracą siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że rośnie popyt na alternatywne metody inwestycji, w tym także zakup złota inwestycyjnego.

Co o złocie lokacyjnym mówi prawodawstwo w Polsce?

Inwestycja w metale szlachetne opiera się na zakupie ich w momencie, gdy ich cena rynkowa jest korzystna i ich sprzedaży, gdy ta wartość podniesie się. Ale trzeba podkreślić, iż nie każdy złoty wyrób jest uznawany za złoto inwestycyjne, toteż przykładowo skupowanie bransoletek ciężko nazwać inwestycją w złocie. To, co jest złotem inwestycyjnym jest przejrzyście zdefiniowane przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującej ustawy jest to przede wszystkim złoto próby 0.995 lub wyższej w sztabkach bądź płytkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, żeby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być legalnym środkiem płatniczym w kraju, który je wybił. Monet lokacyjnych nie traktuje się jako okazy kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Ustawa podaje jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto lokacyjne – czy można zamówić je online?

W asortymencie polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez przeszkód znaleźć można uznane na całym globie monety bulionowe z między innymi Kanady oraz Wielkiej Brytanii, jak i złote sztabki. Zakupy można dokonywać również online i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą online bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji trojańskiej, jak i złota w sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g. Kupić można też złoto w „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a później odsprzedanie pojedynczych płytek kruszcu.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]