Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Szukasz pomocy biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś!

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem sporych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze umieją właściwie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część czytelników – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa specjalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że następstwem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto także napomknąć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się tylko kosztami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]