Filmowanie z powietrza zamów u wykwalifikowanego operatora drona

Kadry z lotu ptaka bez wątpienia ozdabiają każdą produkcję filmową. Bez znaczenia, czy rejestrowane są terytoria leśne, tereny nad rzekami bądź jeziorami czy też siatka ulic miast, z powietrza prezentują się zwykle dużo bardziej widowiskowo niż z z poziomu horyzontu. Nie zaskakuje zatem to, iż filmowanie z powietrza jest niejednokrotnie wykorzystywane przez autorów rozmaitych obrazów filmowych – zarówno tych komercyjnych, jak i artystycznych. Jeszcze niedawno ich sfilmowanie było szalenie uciążliwe i drogie – wiązało się z zastosowaniem stosownego ekwipunku oraz nieodzownością wypożyczenia helikoptera bądź samolotu. Współcześnie jednak filmowanie z powietrza jest o wiele tańsze i mniej złożone pod względem logistycznym – wystarczy wykorzystać do tego drona. O czym pamiętać poszukując specjalisty, który zrealizuje dla nas takie filmy? Kiedy należy zdecydować się na takie filmy?

Co wypromujesz za pomocą filmowania z powietrza?

Filmowanie z powietrza to technika, którą z powodzeniem wykorzystuje się w przeróżnych projektach reklamowych. Wspaniale spełnia swoje zadanie w filmach promocyjnych. Nie ma tu znaczenia to, czy idzie o kilkunastominutowe, dłuższe produkcje, czy też krótkie filmy. Zdjęcia z powietrza mogą tworzyć większa część klipu (a w licznych przypadkach nawet jego całość) albo też być jego uzupełnieniem. Filmy z tego rodzaju zdjęciami są odpowiednie do reklamy różnych firm – zarówno mniejszych inicjatyw, jak i dużych przedsięwzięć. Dobrze spełnią swoje zadanie też w reklamowaniu aktywności lokalnych władz (przede wszystkim, jeśli idzie o reklamy kierowane do turystów oraz dotyczące budowy infrastruktury) bądź organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Filmowanie z powietrza to też najlepszy sposób na to, aby pokazać skalę i stopień powodzenia przeróżnych inwestycji – na przykład budowlanych, drogowych bądź przemysłowych.

Do filmowania z powietrza wybierz profesjonalnego operatora z certyfikatem

To, jak będą prezentować się klipy zawierające zdjęcia sfilmowane z drona zależy w znacznym stopniu od umiejętności operatora sprzętu. Dużo informacji na temat jego doświadczenia, a także jakości drona i wykorzystanej w nim kamery, przekażą nam filmy, które ta firma do chwili obecnej wykonała – w większości wypadków mamy możliwość zapoznać się z nimi na jej stronie internetowej. Kierujący sprzętem rejestrującym musi posiadać również świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO), potwierdzający jego umiejętności i upoważniający do legalnego odbywania lotów komercyjnych BVLOS (czyli poza zasięgiem wzroku) i VLOS (czyli w zasięgu wzroku).