Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Korzystna oferta sali na komunie w Krakowie znajduje się tu.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bo to zwykle pierwsza naprawdę duża impreza rodzinna, na której dziecko wie, iż wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Tym samym rodzice starają się, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Zaplanować przyjęcie w domu czy znaleźć salę na komunię?

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy przyjmą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie możliwe wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich latach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do kilkudziesięciu gości, wobec tego zwykle odbywają się w restauracjach bądź domach weselnych. Jeżeli chcemy wynająć pojemną salę, polecamy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie wyznaczony dzień komunii. W sezonie komunijnym znacznym problemem może stać się także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, więc trzeba wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest również to, aby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by transport wszystkich gości z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o fotografie na pamiątkę

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Tradycją są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi wnętrzami. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, warto rozważyć zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje prezentów, przykładowo zabawki-pistolety albo quada.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]