Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu szczególnie o te, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak jednak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Wybierając kontener, warto skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Poznań, ale też w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod określony adres. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają legalnej utylizacji.