Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, jak również izolują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]