Opieka nad grobami

opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Oblicze miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest wyrazem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy czasu, by się nimi zająć – nawet, kiedy groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Szczególne trudności stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to jednak, że miejsca spoczynku muszą zostać zaniedbane – doskonałym wyjściem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje opisywana usługa?

Czemu powinniśmy postawić na opiekę nad grobami?

Na podobną usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze firm nietrudno spotkać także osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których domeną jest opieka na grobami często oferują także pochodne usługi, takie jak montaż ławeczek lub doradztwo przy załatwieniu wszystkich formalności lub korekty napisów.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Stawki, które trzeba zapłacić specjalistom czuwającym nad pomnikami naszych krewnych są bardzo różne. Zależne są przede wszystkim od rodzaju pomocy – gdy zlecamy jedynie pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek regularnie, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem nawet czterystu zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, iż stawki uzależnione są także od wielkości grobów, zaś najbardziej kosztowne będzie utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Nasza lokalizacja:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]