Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak dobrej oferty chrzcin w Krakowie!

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną familijną okolicznością związaną z ich nowo narodzonym potomkiem, zatem troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin bywa jednak trudne, zwłaszcza jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz przyjaciół. Niżej przeczytasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – możesz wybrać oczekiwany prezent dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach pociechy, niekiedy nawet w dniu połogu, z przyczyny dużej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest zamienił się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, więc jest urządzany z reguły parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na spokojne rozważenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której odbędzie się obrzęd, a także rodziców chrzestnych. Ustalając z parafią termin sakramentu polecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również zamówienie dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach polecamy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się także zawiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Rodzina z reguły stawia na zabawki, lecz rodzicom większą radość sprawią użyteczne podarki, jak choćby fotelik do auta, zestaw ubrań lub wózek dla dziecka.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano na ogół w mieszkaniu rodziny dziecka, w następstwie tego nie każdy obecny podczas ceremonii w świątyni mógł być zapraszany na odświętny poczęstunek. Dziś wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych młodych rodziców jest już normą. Analizując oferty sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują cudownie ozdobione wnętrza, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań współgrającą z charakterem obiadu oraz która zapewni rzetelną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament ma się odbyć w ciepły miesiąc, rekomendujemy wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się pod gołym niebem. Ważny jest dodatkowo taki dobór lokalu na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, tak samo jak powrót biesiadników do zarezerwowanego noclegu bądź domu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]