Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do przechowywania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wymienione wyżej cechy sprawiają, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są także znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często wykorzystywany w różnych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na takich zasobnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.