Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie profesjonalnego druku 3D? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, SLS,SLA, FDM, i DMLS, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno artykuły opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D metodą FDM – barwne materiały

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, jak również opcja wykorzystania materiałów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]