Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Sprawdź, jak zamówić usuwanie wirusów ze strony internetowej. Skieruj się tutaj.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na stronę? Wpisy zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna wysyła spam? To jedynie kilka z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji niezbędne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich warto powierzyć specom od tego typu zadań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa często przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują skrupulatne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie motywów i wtyczek. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeśli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują również konieczne działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne aktualizowanie CMS-a i używanych na stronie wtyczek jest niesłychanie ważne, gdyż usunięcie wszystkich efektów cyberataku nie daje pewności, że analogiczny kazus nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]