Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Zamów uszczelnianie okien Warszawa.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, ale i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz czemu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien dobrymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jakkolwiek i na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, niemniej jednak także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby też zrealizować zawsze w nowym domu lub ewentualnie mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]