Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

wypożyczalnia szalunków Kraków, wynajem szalunków Kraków

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, najczęściej składające się z metalu, desek czy też sklejki laminowanej, szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Używa się ich do stawiania, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Przydają się one też do zabezpieczania dołów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Stropowe, ścienne i do wykopów – wypożyczalnia szalunków

Szalunki, zwane również deskowaniem, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]