Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Usuwanie malware WordPress - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn działających z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Teksty zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może witryna rozsyła wiadomości-śmieci? To jedynie parę z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach wymagane jest natychmiastowa reakcja w celu zlikwidowania powodu infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców należy zlecić ekspertom od tego typu zadań, gdyż usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują zagrożenie dalszych ataków. Jeśli długookresowa infekcja przyczyniła się do włączenia strony do spisu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują też niezbędne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż likwidacja wszelkich następstw ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie nastąpi w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]