Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Tutaj poznasz więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, stąd czasem ciężko odnaleźć się w natłoku wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach oraz planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

By zaprezentować potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i pensjonaty oraz galerie i zabytki zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar parków krajobrazowych i narodowych oraz atrakcje narciarskie.

Strona o najciekawszych miejscach Małopolski dba także o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego