Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz bieżących eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają motele, hotele i kempingi, zabytki i muzea oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Ponadto dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar lokalnego folkloru.

Lista ambasad i przydatne rozmówki – ważne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze południowe miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas podróży po naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego