Akcesoria jeździeckie – lonża dla konia

Zobacz, gdzie nabyć lonżę jeździecką

Lonża jeździecka to akcesorium na co dzień stosowane podczas lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie najlepiej ich szukać?

Lonża dla konia – typy oraz jej rola

Lonża jeździecka to dość długa linka, z reguły 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie nauki jazdy i treningu umiejętności związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, a także dosiadem. Zwierzę prowadzi się po obrysie koła, natomiast lonża używana jest do nadzorowania zachowania konia. Przyrząd ten wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania wykonywanych trików. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana podczas treningu bez dżokeja – w takim wypadku używana jest do szkolenia młodych osobników oraz zapewnienia im należytej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć akcesoria znanych marek?

Duży wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych oferujących profesjonalny sprzęt w rozważnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże jeździeckie znanych marek – takich jak Waldhausen, Imperial Riding czy Jumptec. Interesuje Cię lonża dla konia w pomarańczowym, turkusowymalbo brązowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment produktów, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych miłośników koni. W ofercie dostępne są artykuły wyprodukowane m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]