Chcesz usunąć graffiti? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Szukasz środków do czyszczenia elewacji? Odwiedź ten adres

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i ścianach budynków bardzo się nasilił. Z reguły przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, a ponadto zazwyczaj hasła te niosą treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi zatem, że właściciele lub zarządcy budynków robią wszystko, by pozbyć się ich z murów. W tym celu przeważnie postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania sporo czasu i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Jak działa środek do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – przede wszystkim różnego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, iż środki tego typu pozwalają na czyszczenie nawet mocno porowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na elewację budynku – w tym celu należy skorzystać z wałka lub szerokiego pędzla. Po co najmniej godzinie środek należy wypłukać wodą lub opłukać myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to zwłaszcza elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Mały pojemnik preparatu przyda się także właścicielom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Zakup środka do mycia elewacji to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]