Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych

Jeśli szukasz kosmetyków ekologicznych, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl

W ostatnich latach nastąpiła moda na produkty naturalne i ekologiczne. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Produkty, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne nie powodują alergii, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo nabyć w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]