Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Dowiedz się więcej o kapsułkach do Nespresso na cafessima.pl.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Roma, Venezia i Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, czekolady czy palonego drewna. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Chocolate oraz Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają przeważnie 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]