Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Znajdź antenę DVB T

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się również niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zakupić. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]