Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Więcej szczegółów o shuttersami w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wystrojem pomieszczeń w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, bowiem to w salonie domownicy przesiadują większą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także komfortowe. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, jeśli pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda regulacji dostępu światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma przecież olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo takie okiennice lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]