Elektrozaczepy – w domofonach, furtkach i bramach

Zaczepy elektromagnetyczne są znaczącym elementem konstrukcyjny instalacji domofonowych, drzwi wejściowych oraz furtek zarówno w zakładach pracy, biurowcach, domach prywatnych, jak i apartamentowcach. Jak one pracują i z czego są wykonane nowoczesne zaczepy elektromagnetyczne?

Zaczepy elektromagnetyczne – stawiaj na pełne bezpieczeństwo

Elektrozaczep umożliwia zdalne blokowanie i otwieranie drzwi lub bram, przez co zabezpiecza posiadłość lub konkretne pomieszczenia przez wtargnięciem osób niepożądanych. Elektrozaczepy są szeroko wykorzystywane na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, przy furtkach domów jednorodzinnych, jak również w innego typu obiektach wymagających ochrony. Z uwagi na to, iż zaczepy elektromagnetyczne są często instalowane na zewnątrz obiektów, dostępne w sprzedaży produkty wytworzone są z wysokiej klasy metalu niepodatnego na korozję i negatywne działanie czynników pogodowych. Nadzwyczaj znacząca jest także trwałość tych elementów, bowiem są one poddawane obciążeniom o sporej mocy – w przypadku zaczepów elektromagnetycznych użytkowanych w warunkach domowych powinny wytrzymać obciążenie do 300 kg, natomiast przy systemach ciężkich aż do jednej tony.

Elektrozaczepy – jak wybrać najlepszy model?

Rodzaj elektrozaczepu trzeba dobrać do typu drzwi i konstrukcji ościeżnicy. W sprzedaży znajdziemy elektrozaczepy do drzwi lewych, prawych, a także modele do użycia z drzwiami dwuskrzydłowymi. Pomijając powyższe kupić możemy produkty płaskie, krótkie, kątowe, długie, z pamięcią i wyłącznikiem. Współczesne modele mają także funkcję pozwalającą na chwilowe otwarcie drzwi bez blokowania.