Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Czapsy kupisz na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]