Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Środki odkażające znajdziesz na verdeavis.pl

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywne działanie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków odkażających najczęściej wchodzi nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, chlor, alkohol, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, jak również sporo innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Środki dezynfekujące – zastosowanie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]