Jak skompletować odzież motocyklową?

ubrania na motocykl

Od zawsze wiadomo, iż jazda na motocyklu nie należy do bezpiecznych aktywności. W czasie ewentualnego wypadku kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i całkowicie odczuwa on siłę uderzenia. W związku z tym tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież zaprojektowaną właśnie do tego typu jazdy. Ubranie na motor nie tylko minimalizuje ewentualne urazy motocyklisty, ale też chroni go przed wiatrem, opadami oraz promieniami słonecznymi, co zwiększa komfort jazdy.

Odzież na motocykl – tekstylia czy skóra?

Kupując odzież na motocykl przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy mkniemy ścigaczem po autostradzie, czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze. Jest to także kluczowy element protekcji motocyklisty, osłaniający głowę przed obrażeniami, które mogą mieć ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a często i życia.

Do protekcji pozostałych części ciała podczas jazdy jest niemało opcji. Miłośnik jednośladów może zebrać swój strój dobierając stosowną spodnie oraz kurtkę przeznaczone z myślą o jeździe na motorze albo postawić na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Niewątpliwie, skóra jest wyjątkowo odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motocykl wytworzone z tekstyliów ochrania słabo – stosuje się w nich materiały o ogromnej odporności na wysokie temperatury i otarcia. Te elementy garderoby kierowcy posiadają odpowiednie wzmocnienia (slidery) ochraniające łokcie, barki oraz kolana, które w czasie wypadku są najbardziej narażone na urazy.

Zbroje, rękawice oraz pozostałe akcesoria

Innymi kluczowymi częściami ubrania na motocykl są obuwie i rękawice. Rękawice w czasie upadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, jako że to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wysuwając je na wprost, przez co wystawiamy je na głębokie otarcia skóry i złamania. rekomenduje się więc zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kłykcie. Odpowiednie buty na motor obok tego, że osłaniają drobne kości stopy, zapewniają także większą przyczepność, a przez to lepszą kontrolę nad masywnym motocyklem.

W jakie inne dodatki do ubrań na motor wypada się wyposażyć? To naturalnie camelbagi, kominiarki, gogle jeśli używamy kask crossowy, oraz kolejne zbroje, ochraniacze albo slidery.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]