Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Dowiedz się więcej o spodniach bryczesach na horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący też łydki i uda. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort termiczny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – liczne kieszonki czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]