Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Kliknij tu po więcej szczegółów o kontenery produkcja

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]