Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz kupić toczki do jazdy konnej, koniecznie odwiedź tę stronę

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne certyfikaty oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]