Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Dowiedz się, gdzie zamówić kontenery KP

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także rozebrane elementy drzwi i okien – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]