Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.