Materiały do druku 3D – podstawowe informacje

Jeśli potrzebujesz materiałów do druku 3D, koniecznie wejdź na https://cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

CadXpert oferuje duży wybór materiałów do druku 3D: tworzywa termoplastyczne, żywice fotopolimerowe i inne. Materiały do drukarek 3D grupuje się na następujące kategorie:
– FDM (skrót fused deposition modeling) – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Dzieli się ono na dwie podkategorie: FDM do błyskawicznego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz przemysłowe FDM służące do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych,
– PolyJet – płynne żywice fotopolimerowe, utwardzane UV,
– SLA – utwardzane promieniem lasera żywice fotopolimerowe o rozmaitych cechach,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie.

Filament – nietoksyczny oraz powszechnie dostępny materiał do drukarek 3D

Filament to tworzywo używane do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz materiał są wykorzystywane do ekspresowego prototypowania z łatwych do kształtowania termoplastów, jak również do testowania funkcjonalnego oraz seryjnej produkcji. Które filamenty są zwykle stosowane w drukarkach 3D? Z reguły sięga się po materiały inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) bądź charakteryzujące się szczególnymi własnościami (np. ogniotrwałością) oraz proste w obróbce PLA (poliaktydy). Technologia druku FDM niczym nie ustępuje wydrukom otrzymanym przy pomocy innych rozpowszechnionych metod: wtrysku czy termoformowania. Główne plusy filamentów to atrakcyjna cena połączona z dobrą jakością wydruku 3D, ekologiczny proces ich produkcji (nietoksyczny i jednocześnie czysty, w związku z tym wykonane tą metodą prototypy mogą być używane m.in. w biurach), jak również powszechna dostępność.
W technologii FDM firma CadXpert posiada materiały:
– do szybkiego prototypowania,
– elastomery,
– inżynieryjne.

Inne materiały do drukarek 3D pracujących w technologii PolyJet i SLA

Nie licząc filamentów, CadXpert posiada też inne materiały do druku 3D. W technologii PolyJet są to m.in. materiały:
– żywice imitujące właściwości polipropylenu,
– wysokotemperaturowe,
– gumopodobne.
PolyJet jest uznawana za kompleksową a jednocześnie najbardziej dokładną technologię druku 3D. Płynne żywice fotopolimerowe są utwardzane warstwa po warstwie za pomocą światła UV. Za sprawą swoich cech korzysta się z nich przede wszystkim do tworzenia prototypów anatomicznych, inżynieryjnych, koncepcyjnych i odwzorowujących produkt końcowy. Z tego materiału produkowane są również opakowania, pojemniki oraz inne artykuły użytkowe.
Natomiast w stereolitografii (czyli technologii SLA) są to między innymi materiały:
– odlewnicze,
– stomatologiczne,
– inżynieryjne,
– standardowe.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana laserowo? Niezwykle szerokie. Przede wszystkim wykorzystujemy ją w branży medycznej oraz przemyśle do druku 3D prototypów oraz projektów koncepcyjnych, jak również różnorodnych detali, w których chcemy osiągnąć efekt gładkiej powłoki.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]