Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

profesjonalne mopy do mycia podłóg, mop płaski

Czyszczenie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – niezbędne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o dużą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Niemal jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie czyszczenia wielkich powierzchni zalecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]