Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w żel antybakteryjny do rąk

Nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym cm2 powierzchni dłoni. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty wywołujące bardzo poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Często używane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z mięsa (głównie z drobiu), mleka czy jajek, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]