Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

lampy solne, lampa solna

Małe ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a czasem nabywamy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże zrobić obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dopasujemy je do aranżacji wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa niczym linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji i kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im różnorodne formy, na przykład kuli czy też piramidy.

Lampa solna – z jej pomocą szybciej się wyciszysz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest kojące i subtelne, stąd zaleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego iż dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli używa się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]