Sól himalajska – właściwości oraz wykorzystanie

Znajdź sól himalajską spożywczą.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, że posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To właśnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i kolor.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt przeróżnych minerałów i pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest o wiele bardziej odżywcza aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – nie tylko do kuchni

Okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]