Tablica tekstylna – wybierz z ramą drewnianą lub z płyty MDF

W najrozmaitszych wnętrzach każdego dnia spotyka się tablice korkowe. Używamy ich nie tylko w domu, ale również w szkołach, urzędach oraz sekretariatach. Znaczną popularność zdobyły przede wszystkim swojej uniwersalności. Korek to surowiec, w który bez obaw możemy raz za razem wciskać szpilki lub pinezki, a ten nie straci swoich właściwości przez długi okres czasu. Dzięki temu wytworzone z niego tablice są bardzo funkcjonalne i doskonale sprawdzają się również w warunkach wzmożonej eksploatacji. Popyt na tego rodzaju produkty w dużej części jest wynikiem również z ich niewysokiej ceny – za przeciętnej wielkości tablicę nie wydamy więcej niż 50 złotych. Co ważne, te zalety tablic korkowych łączą się z ich ogromną estetyką – pod tym kątem w szczególności dobrze prezentują się tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – czemu warto ją kupić?

Tablice tekstylne to nic innego, jak tablice korkowe pokryte dodatkową warstwą tkaniny. Główną zaletą tego konceptu jest podniesienie estetyki tablicy. Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba się nam naturalny korek, tablice tekstylne będą dla nas idealne. Zamówimy je w szerokiej palecie kolorów, dzięki czemu bez trudu znajdziemy wzór dobrany do naszej wizji danego mieszkania. W ofercie wytwórców są tablice tekstylne różniące się nie tylko barwą wykorzystanego obicia, ale także obramowania. Kupić można między innymi modele z ramą aluminiową, drewnianą i z płyty MDF (w różnych kolorach, a także wersje stylizowane na naturalne drewno).

Kilka propozycji na wykorzystanie tablic tekstylnych

Najczęściej spotykanym zastosowaniem tablic tekstylnych jest ekspozycja rozmaitego typu informacji, które chcemy mieć pod ręką. Jednak to nie jedyne opcje wykorzystania tablic tekstylnych. Ze względu na elegancki wygląd, mogą one być stosowane jako element ozdoby mieszkania. Wyśmienicie sprawdzają się do prezentacji wakacyjnych fotografii bądź wyjątkowo dla nas ważnych kartek z życzeniami. Oprócz tego można przymocować do nich również inne rzeczy, jak np. pinki.